1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Hafta sonunu fırsat bilen Vanlılar dağlara akın etti!
Trendlerdeki Yazı

Hafta sonunu fırsat bilen Vanlılar dağlara akın etti!

hafta_sonunu_firsat_bilen_vanlilar_daglara_akin_etti_h254433_0f585
vanhaber.com.tr

Korona virüs tedbirleri kapsamında yetkililer tarafından ‘Evde Kal’ çağrıları yapılırken Van’da hafta sonunu fırsat bilen bir çok vatandaş piknik alanları kapalı olunca dağlara akın etti.

Türkiye’de korona virüs vakaları gün geçtikçe daha yüksek rakamlara ulaşırken, yetkililer işi olmayan vatandaşların evde kalmaları yönünde çağrılarda bulunuyor. Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi Van’da da bu çağrılara kayıtsız kalan bir çok vatandaş işleri olmamasına rağmen sokağa çıkıyor.

VATANDAŞLAR DAĞLIK BÖLGELERDE VAKİT GEÇİRİYOR

Van’da piknik ve mesire alanları ile Van Gölü sahillerinde polis ekipleri sıkı tedbirler alarak vatandaşların bu bölgelerde vakit geçirmesine izin vermiyor. Bazı vatandaşlar ise hafta sonunu fırsat bilerek dağlarda vakitlerini geçirmeyi tercih ediyor. Memur-Sen TOKİ civarındaki dağlık bölgeler de vatandaşların sıkça geldiği bölgeler arasında yer alıyor.

VAN’DA 20 YAŞ ALTI YASAĞI DA KARŞILIK BULMADI

Dün Cümhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 yaşın altındaki kişilere dışarı çıkma yasağı getirildiği açıklanmıştı. Van’da bu yasağın karşılık bulmadığı görüldü. Dağlık alanlara vakit geçirmeye gidenler çocuklarıyla birlikte yasağa uymayarak eğlenirken kent merkezinde de 20 yaşın altındaki bir çok kişinin sokaklarda olduğu görüldü.

Korona

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap