1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Gürpınar Belediyesi Spor Tesisleri Yükseliyor

Gürpınar Belediyesi Spor Tesisleri Yükseliyor

Gürpınar Belediyesi Spor Tesisleri Yükseliyor (Kapalı Spor Salonu) (1)

Gürpınar Belediyesi gençleri sportif faaliyetlerle buluşturmak amacıyla inşasına başladığı spor tesislerinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan projeler kapsamında ilçeye Gençlik Merkezi, 250 kişilik Kapalı Spor Salonu ve 5 semt sahası kazandırılıyor.


Göreve geldiği günden bu yana özellikle gençlerin sportif faaliyetlerle buluşması için ciddi yatırım ve projeler üreten Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçeye modern spor tesisleri inşa ederek, gençlere spor yapacakları alanlar kazandırıyor.


Modern yapısı ve imkânları ile yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan spor tesisleri Gürpınarlı gençlerin ve çocukların hizmetine sunulacak.


Günümüzde sporun gelişmesine paralel olarak, spor tesislerine duyulan ihtiyaç da her geçen gün arttığını kaydeden Başkan Tanış, “İlçemizde spor bilincini oluşturabilmek ve sportif faaliyetlerden vatandaşlarımızın daha fazla istifade etmesi için hazırladığımız projelerimizde spor tesislerimiz yükselmeye başladı.  Daha evvelce verdiğimiz güzel müjdenin mahallede nasıl bir güzellik meydana getirdiğini görüyoruz. Tamamlandığında gençlerimiz, çocuklarımız spor yapabilecekleri modern bir ortama kavuşmuş olacaklar. Bu tesislerle bulunan basketbol, voleybol, hentbol, futbol sahaları ile İnovasyon, akıl zeka oyunları, güzel sanatlar atölyeleriyle gençlerimizi geleceğe daha zinde, enerjik, fikri bakımdan da çok daha güçlü hale getirecek. Bu anlamda bizlerden desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyor, spor tesislerimizin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorum Yap

Yorum Yap