1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Google Chrome Hızlandırmak

Google Chrome Hızlandırmak

maxresdefault (22)
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Google Chrome Hızlandırmak

Google Chrome Hızlandırmak için yapılması gerekenler nelerdir? Google Chrome günümüzde en fazla tercih edilen en hızlı tarayıcı çeşitleri arasında yer alıyor. İnternet üzerinde gezinirken olmazsa olmazlarımız arasında yer alan bu tarayıcılar farklı özelliklerde karşımıza çıkıyor. Başlıca internet tarayıcıları; Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari vb. şeklindedir. Google‘ın sahip olduğu Google Chrome tarayıcısı da bu saydığımız tarayıcılar arasında en çok tercih edilen tarayıcı çeşididir.

Aktif olarak kullanılan bu tarayıcılar bazı zamanlarda kullanıcıdan kaynaklı olarak ortaya çıkan performans düşüşleri yaşanabilir. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanır:

Eklentileri en aza indirin

Tarayıcıda bulunan eklentiler hızın istemsiz bir şekilde düşmesine neden olacaktır. Bu eklentiler arasından kullanmadıklarınızı silebilir ve bu şekilde Google chrome’u hızlandırmak için daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz. Google Chrome eklentilerini belli aralıklarla kontrol edebilir, kullanmadığınız veya uzun süredir işinize yaramayan eklentileri kaldıra bilirsiniz.

Taramayı çalıştırın

Tarayıcılarda meydana gelen yavaşlık sorunu bazen virüslerden kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Virüsler tüm bilgisayara etki ettiği gibi, Google Chrome gibi tarayıcılarda da önemli şekilde performans kayıplarına yol açar. Bu durumu tamamen bitirmek için sistemin derinlemesine şekilde araştırma altına alınması gerekecektir.

Adwcleaner uygulamasını tercih ederek sistem üzerinde bir tarama başlatabilir ve bu şekilde sistemde yer alan virüslerin bulunmasına neden olabilirsiniz. Özellikle bilgisayarda performans düşüşleri görmemek için bu taramanın düzenli bir şekilde yapılması tavsiye edilir.

Sekme kalabalığına son verin

Tarayıcının yavaşlık nedenleri arasında kullanıcı tarafından açılan pek çok sayıda sekme vardır. Arka planda çalışmaya devam eden sekmeler tarayıcının normal performansını gösterememesine yol açar. Bu nedenle sekmeleri düzenli olarak kontrol ederek çok fazla sekmenin açık olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde tarayıcıdan tam performans yararlanmanız bu şekilde mümkün bir konu haline gelmemiş olacaktır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap