1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Google Adsense Gelir Optimizasyonu

Google Adsense Gelir Optimizasyonu

google-adsense-nedir
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Google Adsense Gelir Optimizasyonu

Google Adsense Gelir Optimizasyonu yazımıza hoş geldiniz.

Sayısız nimetlerinden yararlandığımız Google, bir çok platformda artık bir internet kullanıcısının olmazsa olmazı konumunda. İlk olarak kendimizden örnek verecek olursak sadece aramalar için kullandığım bu site, şu an bir çok alanda olmazsa olmazım diyebilirim. Aramanın biraz daha dışına çıkacak olursak bir webmaster Google hizmetlerinden faydalanmıyor olması imkansız diyebiliriz. Site ziyaretçi kayıtlarını görüntüleyen Google Analytics, site hakkında yetkilendirmelerin ve geri dönüşlerin yer aldığı kısacası site sahibinin kanıtlandığı Google Webmasters ve en önemlisi de internetten kazanç elde etmemizi sağlayan Google Adsense bunların başında geliyor.

Her geçen gün yenilenen Google, Adsense sayfasında da hem reklamveren hem yayıncılar açısından yenilikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Adsense sayfasında karşımıza çıkan gelir optimizasyonu ve site sağlığına ilişkin özellikler bizim kazançlarımız üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle bu iki madde üzerinde durmalı ve sorunları çözerek her iki göstergeyi de maksimum puanlı seviyeye çıkarmalıyız. Google Adsense gelir optimizasyonu yükseltme ve hataları gidermek için şu kurallara dikkat etmenizi öneririz.

Google Adsense Gelir Optimizasyonu

Yapılması Gerekenler

Tarayıcı hataları: Sitedeki sorunlar, hatalar düzeltilmeli. V3 ve Css3 hataları başta olmak üzere sitedeki tüm sorunlar ve linklendirmelerdeki tarayıcı uyumsuzlukları, site hataları giderilmelidir.

Metin ve görüntülü reklamlar etkin: Reklam biriminizi oluştururken sadece görüntülü reklam veya sadece metin reklam kullanmamaya özen göstermelisiniz. Adsense reklamlarında ilk amaç her zaman metin ev görüntülü reklam birlikte kullanılmalıdır. Bu şekilde kullanmanız sizin için bir artı olacaktır.

Önerilen reklam biçimleri: Adsense relamlarında belli boyutlar vardır siteler için tavsiye edilen. Örneğin; 336×280 reklam boyutu, 300x250px gibi siteye göre bu reklamları tercih etmeli ve kullanmalısınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap