1. Ana Sayfa
 2. EĞİTİM
 3. Gönüllü Doktorlar Van Gürpınar’da
Trendlerdeki Yazı

Gönüllü Doktorlar Van Gürpınar’da

attachment-28-10-c29176d7aba5b96b1c97d1d25293656d-1556308536-1556360265 (1)
vanhaber.com.tr

Gönüllü doktorlar Van’da ! Bezmialem Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü gönüllü üyeleri, Van ilimizin Gürpınar ilçesine giderek ”Yeryüzüne Dokun” projesi için ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulundular.

Gönüllü Doktorlar Van Gürpınar'da

Gönüllü doktorlar Van’da öğrencilerin ihtiyacını karşıladılar

Her sene “Yeryüzüne Dokun” projesi için kendilerini uzun yolculuklara veren Bezmialem Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü üyeleri, bu sene ise Van ilimizin Gürpınar ilçesini ziyaret ettiler. Gürpınar ilçesinin,

 • Mollahüseyin
 • Anlıak
 • Yedisalkım
 • Koçgüden mahallesinde bulunan eğitim kurumlarını ziyaret eden doktorlar, ziyaret ettikleri okullarda lüçük sevimli öğrencilerin,
 1. Kışlık giyim
 2. Ayakkabı
 3. Kırtasiye malzemesi
 4. Diş fırçası ve macunları
 5. Defter ve kitap desteğinde bulundu.

Öğrencilerin sevinçleri arasında samimi dakikalar yaşayan doktorlar, bu sıcak karşılanma karşısında oldukça duygulandılar. Öğrencilerin sevgisini kazanan doktorlar, teşekkürler karşısında mahçup olduklarını dile getirdiler. Sadece öğrencilerin değil bölge halkının da sevgisini ve memnuniyetini kazanan gönüllüler, yaptıkları işin ne kadar muazzam olduğundan bahsedip mutluluklarını dile getirdiler.

Öğrencilerin mutluluğu tek ilham kaynağımız

Her sene farklı illere düzenli bir şekilde yardımda bulunduklarını söyleyen Bezmialem Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü Başkanı Rabia Büşra Şahin, “Biz gönüllüler ”İyilik İçin Gençlik” sloganıyla yola çıkıyoruz. Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü adı altında toplanıyoruz. Bu yolculuklar bizim hayata karşı motivemizi de artırıyor.” diye belirtti

Genç Yeryüzü Doktorları nedir?

Genç Yeryüzü Doktorları, Türkiye’nin farklı farklı şehirlerinde, daha çok sağlıkla ilgili bölümlerde eğitim gören üniversite öğrencilerimizden oluşmaktadır. Projenin en güzel yanlarından bir tanesi gönüllü olunması.

Yeryüzü Doktorları binlerce gönüllü ve on binlerce bağışçının desteğiyle 16 yılını devirmiş, ulusal ve uluslararası partnerleriyle yeryüzünün 40’tan fazla ülkesinde projeler gerçekleştirmiş bir iyilik hareketidir. 16 sene boyunca bir çok örnek oluşturan topluluk, hem kurumlara hem bireylere iyiliği yansıtmanın peşindeler. Aynı zamanda kendi işlerini yürütürken, diğer yandan da bu iyilik hareketini daha geniş kitlelere yaymak niyetini içlerinde taşıyorlar. Bu uğurda çok yol katettikleri de aşikar.

Önemli misyonlarla yüklenen genç gönüllüler, bu iyilik hareketinin nesilden nesile devamının; Yeryüzü Doktorları ilke ve değerlerine inanan, elindekilerin kıymetini paylaşmakta gören, her ne yapıyorsa mayasında iyilik barındırmayı bir sorumluluk bilen genç gönüllülerin desteği ve katılımı ile sağlanacağı inancındalar.

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap