1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Geylani, ‘Tatvan Su Turizminde Hakkettiği Noktaya Gelecek’
Trendlerdeki Yazı

Geylani, ‘Tatvan Su Turizminde Hakkettiği Noktaya Gelecek’

6

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan, iskele yapılacak alanda çalışmalar öncesi son kontrolleri yaptı.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’ni girişimleri sonucu ilçemize yapılacak olan iskelelerin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan ihalesinin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan ve yüklenici firma yetkilileri tarafından iskelelerin yapılacağı alanlarda incelemelerde bulunuldu.
Önümüzdeki günlerde iskelelerin yapımına yüklenici firma tarafından başlanacağını söyleyen Başkan Geylani şu açıklamalarda bulundu. “Bugün iskele yapılacak olan bölgelerde yer teslimi için bir araya geldik. Reşadiye Köyü’nde yapılacak olan balıkçı barınağı ve Kale Mahallesi ile İşletme Mahallesi’nde yapılacak olan iskele çalışmaları birkaç gün içerisinde başlayacak. Bir yandan şehrimizin alt ve üst yapısını tamamlarken bir yandan da şehrimize büyük bir katma değer kazandıracak olan turizmin altyapısını oluşturuyoruz. Özellikle Kale Mahallesi’nde yapılacak iskelelerin bulunduğu alanda plaj projemizde bulunuyor. Sahil şeridimizde yapılacak olan gemi barınağının etüt çalışmaları hala devam ediyor. 2021 yılında gemi barınağımıza da başlayacağız. Mevcut iskelenin büyütülmesi, yeni iskelelerin yapımı ve gemi barınağının yapılmasıyla su turizminden hakkettiğimiz noktaya geleceğiz inşallah” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap