1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Gevaş Belediyesinden Elazığ için Yardım Kampanyası
Trendlerdeki Yazı

Gevaş Belediyesinden Elazığ için Yardım Kampanyası

haber_20200125185613
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Gevaş Belediyesinden Elazığ için yardım kampanyası

Gevaş Belediyesinden Elazığ merkezli meydana gelen depremde depremzedeler için yardım kampanyası başlattı

Yardım kampanyası için Gevaş halkına seslenen Başkan Sezer “kıymetli hemşehrilerim ben Gevaş Belediye başkanı Murat Sezer Elazığ merkezli deprem sonrasında bu kış aylarında mağdur olan vatandaşlarımızın battaniye ihtiyacını karşılamak için battaniye yardımı toplanacaktır.

Van depreminde bize desteklerini esirgemeyen Elazığlı hemşehrilerimize bugün destek vermenin tam vaktidir. Elazığlıların üşümemesi için her evden bir battaniye kampanyamıza destek vermenizi beklemekteyiz. Gevaş Belediyesi toplanacak yardımları Elazığlı hemşehrilerimize ulaştıracaktır.

Dün depremi yaşayan bizler, bugün Elazığ ve Malatyalı depremzede kardeşlerimizin yaralarına bir nebze merhem olacak olan yardım paketlerini Allahın izniyle tez zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaştırma teleşi içerisindeyiz.” dedi.

yardım kampanyası

 

Elâzığ’a ilk yardım Van’dan

Yardım ilk önce Van’dan geldi.Van İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından
6,5 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Elazığ’a 19 araç, 72 personelden oluşuan arama kurtarma ekibi ve çadır gönderildi.

Elazığ’da meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem sonrası tüm ülkede olduğu gibi Van’dan da yardım ekipleri gönderildi.
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’den (AFAD) 10 araç ve 40 personel ile İl Sağlık Müdürlüğü’nden 4 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 5 ambulans ile 32 personel gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AFAD Van İl Müdürü Osman Uçar,
Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli depremin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Olayı duyar duymaz personelle hemen kurumda topladıklarını ifade eden Uçar, “Afet Acil Durum Yönetim Merkezimizde arkadaşlarımızla kriz merkezini oluşturduk. Neler yapabiliriz, nasıl bir katkıda bulunabiliriz.

AFAD başakanlığının talimatı üzerine teyakkuzda bulunmamızı, haber verildiğinde her an bölgeye ekip sevk edileceğini söylediler. Bize bütün personelimizi buraya topladık. Toplamda 40 personel ile arama kurtarma aracı, keşif aracı, koordinasyon tırı, 6×6 arama kurtarma araçları, 4 tane de orta sınıf arama kurtarma aracı olmak üzere toplam 10 araç bölgeye gönderdik. Bunun yanında yardım ve çadır malzemesi olarak bizden sadede çadır talep edildi.Depomuzda mevcut 360 adet çadırı tırlara yükleyip olay yerine intikal ettiler” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap