1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Geceye Bir Söz Bırak – Geceye Ağır Bir Söz Bırak
Trendlerdeki Yazı

Geceye Bir Söz Bırak – Geceye Ağır Bir Söz Bırak

geceye-bir-soz-birak-min

Geceye bir söz bırak her 24 saatte bir, gün batımından gün doğumuna kadar olan süredir gece. Bu nedenle de bir yerde gecenin başlangıcı ve bitişi de, o yerin konumuna göre değişir. Gecenin başlangıcı değişir belki ama herkesin gecesi kendine göre şekillenir. Kimine gece karanlık bir örtüdür, kimine acı ve keder. Kimine gece dinlenmek için bahanedir, kimine iki yudum bir şeyler içerek dışarıda gece hayatında gönlünü eğlendirmek. Yani herkes kendi duygularına göre gecesini şekillendirir ve geceye anlam katar. Aşık insan için geceler daha bir dokunaklıdır. Anılara dalarsın, gözlerin takılır ay ışığına, dolunay da hayaller kurarsın gökyüzüne bakarak…

Bir gün gelecek ve kilitli olan o kapımı açacağım. Yalnızlığımı dışarıya çıkaracağım. Bundan sonrasındaysa ne seni kaybetme korkusu, okuduğum kitapların altını çizmiş olduklarım ne alkol tutar beni ne ölümün telaşı.

Bu dünya hassas kalbe sahip olan kişiler için cehennemden bile daha fazla kötü olmakta.

Bir nokta bulunuyor ve o noktaya geldiği zaman dönüşü olmayacak şeyler olmakta. İşte bende o noktada durmaktayım.

Mutlu olmakla mutsuz olmanın arasında bir yerde kaybolup gitmek o kadar çok korkuyorum ki.

Uyuduğumda bile dinmeyecek kadar yorgun hissediyorum.

Bu devirde sevişmek için sevgili olanlardan uzak olduğunuz zaman yalnız olduğunuz için utanmanıza gerek yok. Bundan gurur duymayı bilmelisiniz. Temiz bir yalnızlığınız varsa ve kirli olan o insanlardan uzak olduğunuzdan daha iyi hayale kavuşacağınızı aklınızdan çıkartmayın.

Sana beni anlamıyorsun diyemem. Beni çok iyi anladın. Zaten en çok bu canımı acıtmakta ya beni çok iyi anlamış olduğun halde bile canımı yakmayı çok iyi başardın sen.

Geceye Bir Söz Bırak

Alışmış olduğun o hayatındaki harika insan gittiğinde etrafında kimse kalmamış gibi hissediyorsun.

Bazen iyi haberi kendine saklaman gerekiyor. Neden mi? Etrafındaki olanlar senin gerçek anlamda mutlu olduğun zaman mutlu olmuyorlar.

Geceye Bir Söz Bırak

Farkında değilim zannediyorlar fakat farkındayım. Sadece beklemedeyim. At izi ile it izi ayrıl bir o zaman konuşmaya başlayacağım.

Belli süre yalnız kalıp tek başına olsan bile zorlayıcı şeylerin üzerinden geçtiğin zaman bir daha kimseye ihtiyacın kalmıyor.

Kalbinin derinliğinde sevdiysen aklınla birini unutmaya çalışma.

İlk olarak kendi içimdeki ruhumdan özür dilemek istiyorum. O çok zor olan yükleri omzuma alıp yaşamaya çalıştığımdan, değmeyecek olan kişilere güzel duyguları yaşattığımdan, beslediğimden ve en çok kendi ihtiyacım olan değeri veremediğimden özür dilerim.

Eğer bir gün olurda hesabımda çok mutluyum, hayat keyifli filan yazarsa eğer bilmelisiniz ki hesabımı çalmışlardır.

Beni anlamadığına üzülüyorum ve gerçekten bu durum beni kahretme noktasına götürdü. Gökyüzünde güneş olsa da sensiz olduğum zaman boyunca karanlık taraftayım daima.

Araya zaman koymuş olsak bile bazı şeyler iyileşmeyecek. Sadece çok daha fazla soğukluk, kopukluk girecek araya. Zaman bazı durumlara ilaç gibi gelmiyor.

Küstüm diyorum ve sen bunu küsmek olarak algılıyorsun.

Yaşadığım şeyleri size anlatma gücüm var size bunları anlatırken de ağlayabilirim fakat asla eski ben olmamı beklemeyin.

Şimdi gelsen desen bana her şey senin dilediğin gibi olacak ama ben artık bu yolda yokum. Seninle o yola girsem bile eskiden olduğu gibi hevesli bir şekilde yürüyemem ki.

Geceleri ağladım ben hep. Seninle olduğumuz dakikaları düşündüm hep. Sadece düşünerek bekledim. Belki diyerek bir gün dönebilir dedim. O gün geldi ve bana geri döndün sen. Fakat bende seni sevebilecek hal filan kalmamıştı artık.

Karanlıktan çok fazla korkuyordum ta ki seni tanıyıncaya kadar. Hayatıma girdiğin gün karanlıktan korkmamam gerektiğini öğrendim. Elinden tutarak her yolu senle yürüyeceğimi biliyordum sende bunu biliyordun. Ama ne yaptın o eli bırakarak beni tekrar karanlığı itip durdun. Bunu yaparken sana bağlılığım da hiçbir şekilde anlamı yoktu.

Geceye Bir Söz Bırak Ağır

Siz kendinizi yetişkin sananlar gerçek mutsuzluğunuzu iki yüzlü edasıyla maskeli bir şekilde göstermeyi çok iyi biliyorsunuz. Çünkü mutsuzluğunuzla yüzleşebilecek bir cesarete bile sahip değilsiniz. Avutulmak, teselli edebilmek için yalandan icatlar edip, saçma salak oyunların içerisine giriyorsunuz.

Vicdanına kulak ver gece sadece onunla baş başa kalmaktasınız.

Kalbin ne kadar kalabalıktı sevgilim ben oradayken sesimi bile çıkaramadım.

En karanlık geceden sonra bile güneş doğdu. Umutsuz olma.

Gönlüm sensiz olmaya alıştı ama ömrüm tükendi.

Bugün de bitti; bugünden ders alabildik mi? Hayır.

Hayatımın her noktasını yola koyarak devam etmek istiyorum. Huzur istiyorum. Çok fazla bir şey istemiyorum bu yüzden bunu kabul edip benimle kavga etmeden sadece yaşa.

Bir gece bir mesaj gelecek ve boş yere uykunuzdan fedakarlık yaptığınız anlayacaksınız yalnızca tek bir mesajla..

Birine ellerimi uzatmayalı çok fazla zaman oldu. Bir gece yarısında deniz gören yerde, ellerin ellerimde olması mümkün mü?

Saçlarını döküp gitti o gece. Uzun, sessiz geceyi ardında bırakarak. Bir sevdiğim, ömrüm var diyerek gitti. Bana da sadece uzun geceler kaldı.

Bence ay, geceye bırakılmış olan umuttan almakta ışığını.

Bizimkisi uyku sorunu değil, geceleri çaylar daha sıcak hüzünler daha taze olduğundan.

He tarafını gece sarmış olan insanı, ışıkları kapatmakla tehdit edemezsiniz.

Şimdi yalnızlık olarak adlandırılan o şey geceye yakışmış olan esmer hasret sadece.

Ben yazdığım şeyleri çoktan yaktım. Bundan sonrasında ateşi harlamak sizin olsun. Bundan sonrasında yeni bir şey söyleyebilmek için düne bakmamalısınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap