1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Facebook ve instagram kural ihlalinden kapandı

Facebook ve instagram kural ihlalinden kapandı

facebook
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Facebook ve instagram kural ihlalinden kapandı

Facebook ve instagram kural ihlalinden kapandı. Birbirine bağladığınız hesaplarda olası yaşanan aksiliklerle ilgili duruma gereken bilgilendirmeyi sunacağız.

Facebook ve instagram artık birbirlerine bağlantı olacak şekilde hareket etmektedir. İnstagram son dönemlerin en gözde platformlarından birisidir. Bu ağa üye olabilmek için eğer ekstra bir bilgi girmeden direk üye olmak isterseniz Facebook kanalı üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Tüm uygulamalarda olduğu gibi facebook ve instagram uygulamalarında da topluluk kuralları bulunmaktadır. İki hesabın birbirlerine bağlı olması halinde birinde kural ihlali yapmanız bir diğer hesaba yansıyabilmektedir. Haliyle kural ihlali yapıldıktan sonra giriş yapmaya çalıştığınız da ister istemez sorunlarla karşı karşıya kalınacaktır. Genelde instagram uygulaması takip sistemi üzerine kurulu olduğu için çoğu kullanıcı takip arttırma, beğeni yükseltme, yorum fazlalaştırma gibi hilelere başvuru yapmaktadır. Bu sayede de ilerleyen dönemlerde durumun fark edilmesi hesabın kapatılmasına neden olabilmektedir. Fakat bir hesap kapatılması gerekiyorken bir anda iki hesabın gitmesinin temel nedenini de sizlerle paylaşımını sağlayacağız.

Facebook ve instagram kural ihlalinden kapandı

Facebook ve instagram neden kapandı, facebook ile beraber instagram hesabımda kapandı, facebook ve instagram kural ihlali nasıl geçer, facebook ve instagram kural ihlali yaptığım gerekçeyle ikisi de aynı anda kapatıldı. Facebook ile birlikte instagram uygulamasının kapanması ya da instagram ile beraber facebook hesabınızın kapanmasının en temel nedenlerine birlikte göz gezdireceğiz.

Facebook ve instagram neden kapatıldı

Play store ya da Apple store üzerinden indirme yaptığınız üçüncü parti yazılımlarıyla birlikte beğeni, takip ya da yorum arttırma gibi işlem aşamalarınız ister istemez hesaba ilişkilendirilecektir. Yani sizin hesap bilgilerinize girilerek oradan da belli başlı kullanımlar sağlanacaktır.

Kullanımlar ilerleyen dönemlerde topluluk kurallarını ihlal etmesinden kaynaklı da hesabınıza ban yeme durumuyla karşılaşacaksınız.

  • Verilecek olan ban Facebook tabanında yapılması halinde instagram ile de ilişkili hesap otomatik olarak kapamaya gidecektir.
  • Kapanan hesabınızla birlikte bundan sonraki dönem içerisinde itiraz hakkına başvurabilirsiniz.
  • Sorun bildir üzerinden sorunu facebook yetkililerine ayrıntılı şekilde iletirseniz ilgili kontroller yetkililer tarafından sağlanıp çözüm getirilecektir.

Facebook ve instagram kural ihlalinden kapandı bu ve benzeri tarz durumlarla karşılaşmamanız için topluluk kurallarını ve hileye dair üçün parti yazılımlardan uzak kalmanız da yarar var.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap