1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Facebook Sayfa Yönetici Rütbeleri

Facebook Sayfa Yönetici Rütbeleri

facebook
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Facebook Sayfa Yönetici Rütbeleri

Facebook Sayfa Yönetici Rütbeleri

Üye sayısını her geçen gün artıran ve sürekli yenilikler ve geliştirmeler yapan Facebook çalışmalarına devam ediyor. Facebook’un halka arzından sonra her ne kadar en büyük düşüşlerini yaşayan Facebook en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını kararlılıkla sürdürmeye devam ediyor. Facebook sayfaları, hemen hemen hepimizin karşılaştığı bir ürün, şirket veya kişiyi temsil eden toplulukların temsili olarak hazırlanmıştır.

Bu Facebook sayfaları sayesinde günümüzde ticari
anlamda da büyük kazançlar elde edildiğini göz ardı etmemek gerekir. En basitinden artık bankalar bile sitesine bile girilmeden Facebook sayfası üzerinden online internet bankacılığı yapma olanağı sunuluyor.

Facebook sayfalarının kullanıcılar için en önemli ve en rahatsız edici özelliği de tartışmasız yönetici rütbeleri ve kademelerinin olmamasıydı. Eğer bir sayfanız var ve bir başka kişiyi sayfanıza yönetici olarak eklediğinizde siz kurucu olmanıza rağmen sizin sayfadaki yöneticiliğinizi silebiliyordu. Bu da sayfa sahipleri için büyük bir risk ve tehlikeydi. Belki de bu şikayetler üzerine olsa gerek, Facebook Pages sayfa sahiplerini sevindirecek bir güncellemeye imza attı.

Facebook Sayfa Yönetici Rütbeleri

Facebook Sayfaları Rütbeleri

Facebook sayfanıza artık herhangi bir yönetici eklemek istediğinizde ilgili kişiye rütbeleri de belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede sizden alt rütbeli olan kişiler sizin konumunuza müdahale edemeyecek, sizi sayfadan uzaklaştıramayacak. Aşağıdaki görselden de konuyla ilgili detayları görüntüleyebilirsiniz. İşte Facebook’un yeni sayfa yöneticileri rütbeleri;

Yönetici: Sayfanın kurucusu veya en üst kademedeki yöneticilerinden oluşur. Alt yöneticiler ekleyip çıkarabilinir, yapabileceklerinin sınırlaması yoktur.

İçerik Yetkilisi: Sayfada paylaşımda bulunabilir, yöneticilere göre görevleri sınırlıdır. Sayfa yöneticileri gibi yönetici alıp çıkarma işlemi yapamaz.

Moderatör: Sayfa ile ilgili oluşabilecek olumsuz içerikleri düzenler.

Reklam Veren: Sayfada paylaşım veya içerik düzenleme hakkı yoktur. Yönetici onayı ile hareket eder.

İstatistik Analisti: Sayfa istatistik bilgileriyle ilgilenebilir, içerik yönetim hakkı yoktur.

Sayfa Yöneticisi Nasıl Eklenir/Kaldırılır?

Bir Facebook sayfanız varsa ve bu sayfaya rütbeleri ile birlikte (sayfa yöneticisi, sayfa içerik sağlayıcı-yetkilisi,sayfa moderatörü,sayfa reklam vereni, sayfa istatistik analisti) yönetici eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Sayfa Yönetim Paneli > Sayfayı Düzenle > Yönetici Görevleri > Buradan istediğiniz sayfa yönetim işlemlerini yapabilirsiniz.

Nasıl Facebook Sayfası Oluşturulur?

Bir Facebook sayfanız yoksa ücretsiz sadece Facebook hesabınızla giriş yaparak kendinize, kurumunuza, işletmenize veya herhangi bir konu hakkında ilgili kategoriye olmak şartıyla Facebook sayfası oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap