1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor

Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor

facebook
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor

Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor. Facebook hikayelerinizde yapılan paylaşımlara başka kişilerin etiketlemesini yapabilmeniz için detaylar yazımızda.

Son zamanlarda hikaye özelliği tüm platformlarda faal olacak şekilde kullanımı sağlanmaktadır. Özellikle Facebook, instagram ve whatsapp uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulama ise instagramdır. Çoğu kullanıcı instagram hesaplarında normal paylaşımlarının yerini hikaye paylaşımlarına bırakmıştır. Whatsapp uygulamasında da durum özelliği fazla kullanılmaya başlandıktan sonra Facebook hesaplarında da artık özelliği sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Özellik kullanımı artış gösterince bu alana getirilen yeniliklerde fazlalaşmıştır. Facebook hikaye alanına ekleme yaptığınızda farklı bir kişiyle beraber resim atacaksanız eğer o kişiyi buraya etiketlemesini sağlayabilirsiniz. Etiketlemeyi ise hikaye alanında bulunan ‘’Ad’’ bilgilendirmesine tıklayarak yapabiliyorsunuz. Ayarlarınızın nasıl yapılacağını yazı içerisinde kapsamlı şekilde anlatımını gerçekleştireceğiz. Sizden istediğimiz ayarların tek tek işleme koymanız olacaktır.

Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor

Facebook duruma ad ekleme, facebook duruma ad nasıl eklenir, facebook hikayeye kişi etiketleme, facebook hikayeme kişi nasıl etiketlenir, facebook hikayeye kişi etiketleme, facebook hikayeye kişi etiketlemek için ne yapmam gerekiyor. Normalde gönderi paylaşımı yaparken birlikte resim çekildiğimiz kişiler varsa ya da gönderiyi görmesini istediğiniz biri varsa onu özel olarak etiketlemesini sağlamaktayız. Aynı durum hikaye alanlarında da devreye girmiş durumdadır.

Facebook duruma kişi etiketleme

Facebook hikaye paylaşımlarının arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tabi hikayelere getirilen yeniliklerle birlikte bu alanın ilerleyen dönemlerde daha eğlenceli hale geleceğini belirtebiliriz.

  • Hikayenize kişinin etiketlenebilmesi için öncelikle paylaşım yapacağınız resmi ya da videoyu hazırlıyorsunuz.
  • Bu bilgileri hazırladıktan sonra hikaye alanına gelerek eklemesini gerçekleştirip paylaş demeden önce üst bölümde bulunan güler suratlı dik dörtgen ikonuna tıklıyoruz.
  • Sonrasında karşımıza çıkan seçeneklerin içerisinde ‘’Ad’’ bölümünü işaretliyoruz.
  • İşlemleri yapılandırdıktan sonra arama alanı bölümüne de etiketleyeceğimiz kişinin isminizi yazmanız halinde karşınıza o isimle alakalı bilgiler gelecektir.
  • Kimi etiketlemek istiyorsanız o kişiyi seçip paylaş demeniz halinde hikayenin etiketli olacak şekilde paylaşılacaktır.

Facebook hikayeye kişi etiketleme olmuyor problemine yönelik ayarlarımızı işleme almış bulunuyoruz. Duruma kişi etiketleme işlemleriyle alakalı sormak istediğiniz bir şey varsa bunu bize yorumdan iletebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap