1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. EOS Nedir? EOS Nasıl Çalışır? Ölçeklendirme Konusu

EOS Nedir? EOS Nasıl Çalışır? Ölçeklendirme Konusu

eos (1)
vanhaber.com.tr

İçindekiler

EOS Nedir?

EOS nedir? EOS , işlev bakımından Ethereum’a benzer, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) geliştirilmesi için bir blok zinciri olarak tasarlanmıştır. Aslında, destekçiler ona Ethereum katili adını vererek ”katil” olarak görmeye başladılar. İşletim sistemi benzeri bir hizmet seti ve uygulamaların kullanabileceği işlevler sağlayarak merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini son derece kolaylaştırır.

EOS’un arkasındaki fikir, çeşitli akıllı sözleşme teknolojilerinin en iyi özelliklerini ve vaatlerini bir araya getirmektir. Basitçe söylemek gerekirse, EOS topluluğu, günlük kullanıcı için kullanımı kolay. Kitlesel olarak öngörülebilir ve tasarlanabilir bir uygulama platformu sunmak için çalışıyor.

EOS Nedir?

EOS Nasıl Çalışır?

EOS çalışma vizyonu, uygulama geliştiricilerine, girişimcilere ve kullanıcılara erişilebilir bir deneyim sunarken, saniyede binlerce işleme güvenli ve sorunsuz bir şekilde ölçeklenebilen bir Blockchain DAPP platformu oluşturmaktır. Kullanıcı kimlik doğrulaması, bulut depolama ve sunucu barındırma gibi hizmetler sağlayarak merkezi olmayan uygulamalar için eksiksiz bir işletim sistemi sağlamayı amaçlamaktadır.

EOS ağı, tam özellikli bir kimlik doğrulama sistemine girmenizi sağlayan uygulamalar için hazır bir platformdur. Farklı izin seviyeleri ve kendi yerel olarak güvenli kullanıcı verileriyle tamamlanan yetkiler dahilinde izin verilmiş olan kullanıcı hesapları, ağın bir özelliği olarak gelir. Ayrıca, hesaplar arasında veritabanı erişimini paylaşabilir ve kullanıcı verilerini blok zincirindeki bir yerel makinede depolayabilirsiniz.

Çalıntı hesaplar için kurtarma sistemi de oluşturmaktadır. Kimliğinizi kanıtlamak ve güvenliği ihlal edilmiş bir hesaba erişimi geri yüklemek için çeşitli yöntemlere bu sayede sahip olabilirsiniz.

Ölçeklendirme Konusu

En yaygın engellenenler (Bitcoin ve Ethereum’dur) devlet üzerinde uzlaşma sağladığını, yani herhangi bir noktada ağdaki tüm bilgisayarların tüm Blockchain’in geçerli durumunu doğrulayabileceğini düşündüğünü iddia etmektedir. Bunu yapmak, sahtekarlığı önlemeye yardımcı olur ve işlemleri kısa süre içerisinde onaylamak için son derece birebirdir. Bu durumlarda Blockchain, sistemin durumunun bir parçasıdır. Her yeni blok blok zincirine eklendiğinde, ağdaki düğümler her işlemi bloktan alır ve bu işlemlerle ilişkili her adresin durumunu otomatik olarak bir sisteme bağlı olarak günceller.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap