1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. En Değersiz Para Birimleri

En Değersiz Para Birimleri


En Değersiz Para Birimleri

En Değersiz Para Birimleri hangileridir? Ülkelere göre en değersiz para birimi hangi ülkede, hangi ülkeler ekonomisi ve para birimiyle daha değersiz merak ettiniz mi? Küresel ekonomilerde yaşanan değişikliklerin sonucu olarak değişiklik gösteren döviz kurları, o ülke para birimine doğrudan yansıyor. Dünyada yaklaşık olarak 180 farklı para birimi mevcut. Bu para birimlerinden bazıları çeşitli stratejiler ve ekonomik etkenler yoluyla değersiz hale gelmiştir.

Bu makalemizde dünyadaki değeri en düşük para birimleri hangileridir ülkeleriyle birlikte ve Dolar üzerinden karşılaştırmasıyla ele aldık. En değersiz para birimi hangisi? Değeri en düşük para birimleri nelerdir? Hangi ülkenin para birimi daha değersiz? Ülkelere göre değeri en düşük para birimleri hangileridir? İşte dünya ülkeleri arasında en değersiz para birimleri listesi ve sıralaması.

ABD Doları, Avro, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı, Kuveyt Dinarı, Umman Riyali ve Türkiye olarak bizim kullandığımız Türk Lirası gibi birçok para birimi bulunuyor.

FXSSI – Forex Sentiment Board tarafından yapılan ve Doğru Veri tarafından paylaşılan bilgiye göre dünyadaki en değersiz para birimleri sıralandı.

Dolar karşılıklarına göre listelenen para birimlerinin bir de Türk Lirası cinsinden karşılığı hesaplandığında ortaya hayli yüksek rakamlar çıktığını görmek mümkün. İşte dünyanın çeşitli ülkelerinde kullanılmakta olan para birimi.

Sıra Para birimi Değeri Miktarı
1 İran Riyali 1 ABD Doları 41,994 IRR
2 Vietnam Dongu 1 ABD Doları 23,194 VND
3 Endonezya Rupisi 1 ABD Doları 14,237 IDR
4 Gine Frangı 1 ABD Doları 9,198 GNF
5 Laos Kipi 1 ABD Doları 8,550 LAK
6 Sierra Leone Leonesi 1 ABD Doları 8,446 SLL
7 Özbek Şomu 1 ABD Doları 8,336 UZS
8 Paraguay Guaranisi 1 ABD Doları 5,953 PYG
9 Kamboçya Rieli 1 ABD Doları 4,016 KHR
10 Burma Kyatı 1 ABD Doları 1,385 MMK

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap