1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR
  3. Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?
Trendlerdeki Yazı

Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

kako-O2WY8ncJu2bSFeLL

Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

Grafik kart ya da GPU olarak bilinen ekran kartı, görüntülerin monitöre aktarılması için kullanılan bir parçadır. Bilgisayarlar için önemli bir parça olan ekran kartı, güncel olmalıdır. Böylece, bilgisayarların çalışma performansı iyileştirilecektir. Bu konuda bilgi sahibi olmayan kullanıcılar ise, GPU kartı güncelleme nasıl yapılır şeklinde sorgulama yapmalıdır. Bu sorgulama sonucunda ekran kartı sürücüsü güncelleme ile ilgili kılavuzlara erişim sağlanmaktadır. Bu kılavuzlarda Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanıcıları için çeşitli ortak bilgiler yer almaktadır.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 sistemine sahip olan kullanıcılar, ekran kartı güncelleme konusunda çeşitli araştırmalar yapmalıdır. Windows 7 için kart güncelleme Windows 7, Windows 8 için  kart güncelleme Windows 8 araması gerçekleştirilir. Google üzerinden kart nasıl güncellenir windows 10 şeklindeki aramalar ise, Windows 10 için kullanıcılara detaylı bilgi vermektedir. Bu işletim sistemlerine sahip olan bilgisayarlar, çeşitli aşamalar sonrasında gpu kartı güncellemesi yapmaktadır. Bu aşamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Bilgisayarın başlat kısmına tıklanmalıdır.
  2. Başlat kısmından Aygıt Yöneticisi bölümü açılmalıdır.
  3. Aygıt Yöneticisi bölümünden görüntü bağdaştırıcılarıyla ilgili özellik seçilmelidir.
  4. Seçilen bağdaştırıcı özelliği sonrasında altta çıkan ekran kartına sağ tık yapılmalıdır.
  5. Seçilen seçenek sonrası yapılan güncelleme, ekran kartının çalışma performansını iyileştirmektedir.

ekran kartı

NVİDİA Ekran Kartı Güncelleme

NVİDİA GPU kartına sahip bilgisayarlar, AMD ekran kartından farklı programlarla güncellenmektedir. Bu konuyla ilgili görüntü kartı güncelleme nvidia rehberleri bulunmaktadır. İlk olarak, bilgisayarda bulunan ekran kartının hangi model olduğunun bilinmesi gerekir. Sonrasında ise, o modele ait olan driver programları indirilmelidir. Bu programların belirttiği talimatlara uyulmalı ve NVİDİA GPU kartı güncelleme yapılmalıdır.

 

AMD GPU Kartı Güncelleme

AMD ekran kartının güncellenmesi için birçok driver programı bulunmaktadır. İndirilen bu programlar çalıştırılmalı ve güncelleme sağlanmalıdır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgi için görüntü kartı nasıl güncellenir amd araması yapılmalıdır. Bunun yanı sıra; İntel  kartları için de GPU kartı güncelleme intel başlıkları incelenmeli ve İntel’in yazılımı indirilmelidir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap