1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Dışarı çıkan çocukların paten keyfi

Dışarı çıkan çocukların paten keyfi

3300249
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Dışarı çıkan çocukların paten keyfi

Dışarı çıkan çocukların paten keyfi gülümsetti. Van’da korona virüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve normalleşme planına göre belirli saatlerde sokağa çıkmalarına izin verilen çocuklar, paten kaymanın tadını çıkardı.

Türkiye’de ilk korona virüs vakasının görülmesinin ardından ülke genelinde hızla alınan tedbir kararları kapsamında 22 Mart’tan itibaren 20 yaş altındaki çocuk ve gençlere sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Normalleşme planına göre 0-14 yaş grubunda olanlar 11.00-15.00 saatlerinde yürüme mesafesiyle sınırlı olabilecek şekilde 50 gün sonra dışarı çıktı.

Paten keyfi renkli görüntüler oluşturdu

Van Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye ekipleri tarafından dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlanmasından sonra çocuklar parklara koşarak dışarı çıkmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı. Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi Kent Parkında gönüllerince eğlenen çocuklar, paten kayarak şov yaptı.

İHA muhabirine konuşan çocuklar, daha önce paten kaydıkları parka iki ay sonra gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, herkesin kurallara uyması durumunda yine güzel günlere kavuşacaklarını söyledi.

Dışarı çıkan çocukların paten keyfi

KAYNAK : İHA

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap