1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. CO Citation SEO – Anchor Text Nedir?
Trendlerdeki Yazı

CO Citation SEO – Anchor Text Nedir?

no-co-citation-example-1

CO Citation SEO

CO Citation SEO nedir? Seo için önemli bir kavram olan citation seo nedir bununla alakalı siz takipçilerimize elimizden geldiğince bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Yeni bir backlink türü olan cocitation normal klasik anchor text yöntemine göre daha başarılı bir seo çalışmasıdır.

Bu bcklink işlemi aslında biraz zor ama oluştuğunda ise sitenizin popüleritesi oldukça artacaktır. Neden zor derseniz?

Normal bir backlink aldığınız sitenin dışından aynı sektör olan ve popülerliği fazla siteden de backink almanız Google tarafından daha iyi anlaşılır hale gelmesini sağlamakta buda otoriter olduğunu anlar ve kendi kategorisinde üst sırala çıkmasını sağlamaktadır.

CO Citation SEO

Zorluğu ise oldukça popüler sitelerden backlink almak zor veya maliyetli olacağı için co citation seo çalışması bir zor olmaktadır. Düzenli bir co citation seo çalışması yapıldığında uzun vadede başarılı olacaktır.

Kendi sektörünüz de anahtar kelime tespiti yapınız ve o anahtar kelime araştırmasında çıkan ilk siteleri belirleyin.  Bu popüler sitelerden özgün bir yazı yazın veya yazdırarak bu hedeflediğiniz sitelerden bu anahtar kelime çıkışları yapmaya çalışınız.

Özgün içerikli yazıda üç link çıkışı yapın ve iki linki kendi sitenize diğer linki ise belirlediğiniz diğer sitelerden birine yapınız. Bunu uzun vadede çalışması sitenizin yükselmesine neden olacaktır.

ANCHOR TEXT NEDİR

Çapa metin veya diğer adıyla üzerine tıklanabilir metin anlamındandır. Bu metin genelde altı çizili veya koyu, mavi renk olarak verilmektedir.

Buna örnek verecek olursak VANHABER bu metine verilen linki buna örnek olarak gösterebiliriz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap