1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Ceren Özdemir’in Katilinin Raporu Çıktı
Trendlerdeki Yazı

Ceren Özdemir’in Katilinin Raporu Çıktı

nnnnn_360x400
vanhaber.com.tr

Ceren Özdemir’in katilinin raporu çıktı. 20 yaşında üniversite öğrencisi olan Ceren Özdemir’i öldüren cani katil Özgür Arduç, akıl sağlık raporunun testi için Van’dan Elazığ’a götürülmüştü. İşte o sonuç!

3 Aralık tarihinde cani katil Özgür Arduç, takip ettikten sonra Ordu Üniversitesi’nde üçüncü sınıfta okuyan Ceren Özdemir’i, evine girerken bıçaklayarak öldürmüştü. Ardından da iki polisi yaralayan Özgür Arduç, ”Canavarca hisle kasten öldürme” aynı zamanda “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçlarına karıştığından yargı süreci başlamıştı. Van Cezaevinden Elazığ’a akli denge raporu için nakledilmişti.

Elazığ iline nakli gerçekleşen zanlı Arduç, Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca istenen akıl sağlık raporunun sonuçlarını almak için Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine rapor için götürüldü. Belli bir vakit Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde muayene için kalan Arduç, yapılan muayenenin sonrasında yeniden Van’a gönderildi. Cani katilin 20 Ocak 2020 tarihinde hakim karşısına çıkacağı öngörülüyor.

Ceren Özdemir'in Katilinin

Ceren Özdemir’in katilinin raporu çıktı

Ceren Özdemir’in katilinin raporu çıktı. 20 yaşında üniversite öğrencisi olan Ceren Özdemir’i öldüren cani katil Özgür Arduç, sonuç olarak ”AKIL SAĞLIĞI TAM” raporunu aldı.

Elazığ iline nakli gerçekleşen zanlı Arduç, Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca istenen akıl sağlık raporunun sonuçlarını almak için Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine rapor için götürüldü. Belli bir vakit Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde muayene için kalan Arduç, yapılan muayenenin sonrasında cezai ehliyeti tam olduğuna karar verildi.

Katilin ifadesi

Katil zanlısı Özgür Arduç‘un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Ceren Özdemir’in annesi Gülfer, babası Yılmaz ve ablası Gizem Özdemir duruşma salonunda bulundular. Duruşma sırasında katil Özgür Arduç’un ifade verdi. Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç, ilk duruşmada SEGBİS sistemi aracılığıyla verdiği ifadesinde, “İnsanlara kötülük yapmak için her şeyi düşündüm. Öldürme arzusu benim elimde değil. Pişman değilim ama vicdanım sızlıyor. Kendimi öldürmemek için gece yatarken bıçağı saklıyordum. Açık cezaevine çıkmak için görüştüğüm psikologa kaçacağımı söyledim. Sırf açık cezaevine çıkabilmek için her şeye sabrettim” diye belirtti.

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edip haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap