1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Çamaşır Makinesinde Yıkanan Çamaşırların Kirli Kalması Neden Olur? Nasıl Çözülür?

Çamaşır Makinesinde Yıkanan Çamaşırların Kirli Kalması Neden Olur? Nasıl Çözülür?

5efd053545d2a04258b6b770

Elde yıkamaya göre daha az efor harcadığınız ve daha iyi sonuçlar aldığınız çamaşır makinesi teknolojisi, herkes için büyük bir kolaylık getiriyor. Standart çalışma prensibi ile çamaşırlarınızı yüzde yüz hijyenik hale getiren çamaşır makinenizde bazı teknik sorunlara bağlı olarak çamaşırlarınız tam olarak temizlenmeyebilir. Bunun sonucunda da çamaşırlarınız makineden kirli çıkabilir. Çamaşırlarınızın makineden kirli çıkması sorununun altında yatan ana nedeni en hızlı şekilde bularak, gidermeniz, makinenizi tam performanslı şekilde kullanabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu konuya ilişkin olarak profesyonel destek için Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimizin kurumsal çamaşır makinesi servis çözümlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Çamaşırlar Makineden Neden Kirli Çıkar?

Çamaşırlarınızın yıkama sonrasında makinede kirli çıkması pek çok farklı nedenle meydana gelebilen bir sorundur. Özellikle kullanım hataları Suadiye Arçelik Servisi merkezimizde bu sorunun altında yatan en yaygın sebeplerden birisidir. Çamaşırlarınızın tipine ve kirlilik durumuna uygun olmayan yıkama programı seçimleriniz, yıkama sonucunun tam istediğiniz gibi olmamasıyla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle mutlaka makinenizde yıkama programlarının özellikleri hakkında bilgiye sahip olması ve çamaşırlarınızın kirlilik durumu ve tipine göre en uygun olanını seçmeye özen göstermelisiniz. Bunun dışında makinenizde kullandığınız makine deterjanı ile yumuşatıcının uygun olmaması da mümkün olabilir. Özellikle kalitesiz ve yetersiz performansı bulunan markaların deterjanını kullanıyorsanız, çamaşırlarınızdaki kiri tamamen çıkartamaması sorununu yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kalitesinden emin olduğunuz, güvenilir deterjan markalarını tercih etmeye özen göstermelisiniz. Bu gibi detayların dışında çamaşır makinenizde teknik bir problemde meydana gelmiş olabilir ki bu durumda profesyonel yardım almalısınız.

Çamaşırların Makineden Kirli Çıkmasının Çözümü

Çamaşır makinenizde yıkama sonrasında çamaşırlar kirli çıkıyorsa teknik makine arızalarına bağlı olarak meydana gelebiliyor olabilir. Çekmeköy Arçelik Servisi uzmanlarımız su tahliye hortumu tıkanıklığı, pompa motoru arızası, su tahliye filtresi tıkanıklığı, rezistans ve termometre parçalarında arıza kontrolleri gerçekleştirmektedir. Bu parçalardan birisinde arıza meydana gelmiş ise makineniz tam kapasite işlev veremeyeceğinizde çamaşırlarınız iyi yıkanamaz. Parça için gerekli olan arıza onarım veya değişim işlemi uzman teknikerlerimizce uygulanarak, makinede yıkadığınız çamaşırlarınızın yüzde yüz hijyenik hale gelmesi sağlanabilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap