1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ
  3. Bylock Nedir? Kimler Tarafından Kullanıldı?

Bylock Nedir? Kimler Tarafından Kullanıldı?

maxresdefault (11)_360x400
vanhaber.com.tr

Bylock Nedir?

Bylock nedir? Bylock telefonda mesajlaşmak amacı ile kullanılan bir uygulamadır. Ülkemizde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ terör örgütünün bu mesajlaşma uygulaması üzerinden konuşmuş olmaları ile gündeme gelmiş ve birçok insan tarafından merak edilmeye başlanmıştır.

Bylock Diğer Mesajlaşma Uygulamalarından Neden Farklıdır?

Bylock, Whatsapp ve benzeri mesajlaşma uygulamaları ile benzerlik göstermektedir. Fakat bu uygulama içerisinde kripto uygulaması bulunmaktadır. Uygulamanın kriptolu olması yazışmaların takibini zorlaştırmaktadır. Bu da özellikle konuşmalarının takip edilmesini istemeyen kişiler için uygun ortam hazırlayan bir sistemdir.

Bylock Nedir? Bylock Kimler Tarafından Kullanılmaktadır?

Bylock, ülkemizde kullanılması kaçınılan bir uygulama haline gelmiştir. Terör örgütü tarafından kullanılmış olması sebebi ile bu uygulamayı kullanan kişiler şüpheli konumuna düşmüştür. Bylock kripto özelliğine sahip olduğu için erişim engelinin bulunduğu bir uygulamadır. Herkes bu programı kullanamaz. Programı kullanabilmek için isimlerin bilinmesi ve karşıdan bir onay kodu gelmesi gerekmektedir. Sadece karşılıklı olarak eklenen kişiler bu uygulama üzerinden iletişim kurabilmektedir. Ayrıca 3 gün içerisinde de mesajlar kendiliğinden silinmektedir. Bu uygulamanın davet üzerine kullanılabilir hale gelmesi sebebi ile kullanan herkes suçlu olarak görülmüştür.

Bylock Nedir?

Bylock Nedir? Bylock Kim Tarafından Geliştirildi?

Bylock 2014 yılında kullanılmaya başlanan bir uygulamadır. Hem Android hem de IOS yazılımına sahip cihazlarda kullanılabilir hale getirilmiştir.

Bylock Tespiti Nasıl Yapıldı?

Bylock FETÖ soruşturmaları sırasında iletişim araçlarını kullanmayan bu terör örgütünün hangi yöntem ile iletişim kurduklarını tespit etmeye çalışırken ulaşılan bir uygulamadır. MİT üzerinde durduğu çalışmalar üzerinden Bylock uygulamasını tespit etmiştir.

Bylock Kayıtlarına Ulaşıldı mı?

Devletin yoğun çabaları ve büyük araştırmaları sonucunda uygulama üzerinde gerçekleştirilen görüşmelere de ulaşılmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde David Keynes olarak piyasaya sürülmüştür. Uygulamanın sahibi aracı bir firmadır. Fakat uygulama arkasında terör örgütünden isimlerin olduğu bilinmektedir.

Bylock Sunucusu Hangi Ülkededir?

Bylock sunucusuna Litvanya’da ulaşılmıştır. Mit bu sunucuya ulaşmıştır. Veriler ülkemize aktarılmıştır. 18 milyon yazışmaya ve 3,5 milyon e-postaya ulaşılmıştır. Bylock ülkemizin geçirdiği kötü günleri hatırlatan bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden ülkemiz için planlar yapılmış ve terör örgütü iletişime geçerek gizli planlarını bu uygulama ile yürütmeye çalışmıştır.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap