1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Bilgisayarda wifi şifresi çıkmıyor

Bilgisayarda wifi şifresi çıkmıyor

windows-10-tasarimi-guncelleniyor-iste-yeni-degisiklikler-video-1280x720
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Bilgisayarda wifi şifresi çıkmıyor

Bilgisayarda wifi şifresi çıkmıyor gelmiyor. Wifi şifresini bilgisayardan öğrenmek istediğinizde giriş yapılan alanda göremiyorsanız nedenini birlikte kontrol edeceğiz.

Bilgisayarımızdan, telefonumuzdan wifiye bağlandıktan sonra o bağlantı bir dahaki sefere kendiliğinden gelecektir. İşte sırf bundan dolayı bildiğimiz ve kendimizin belirlediği şifreyi unutabiliyoruz. Birisi bize evimizdeki şifreyi sorduğunda şifreyi hatırlayamıyoruz. Bu da ister istemez karşı tarafa mahcup olmamıza sebebiyet vermektedir. Fakat artık araştırmalarınızla birlikte şifrenizi görmek bilgisayar üzerinden mümkün olduğundan sorun yaşamıyorsunuz. Normalde bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir bölümüne girerek oradan da wifiye çift tıklayıp görebiliyorsunuz. Güvenlik alanına girdiğinizde karakterleri göster dediğinizde gelen ekranda şifre sizin kablosuz ağ şifrenizdir. Şifreye erişiminizi sadece bu alan üzerinden değil kullandığınız modemin ara yüzüne girerek de yapabilirsiniz. Fakat siz bilgisayarınızdan bu şifreyi kontrol etmek istiyor ama geldiğinizde burada şifre bağlantısını göremiyorsanız buna sebep olan etkenlere bakacağız.

Bilgisayarda wifi şifresi gelmiyor

Pc wifi şifresi neden görünmüyor, bilgisayarımda internet şifrem yok, bilgisayarda wifi şifresi çıkmıyor, pc de internet şifrem gelmiyor, wifi şifrem bilgisayarımda neden gözükmüyor, wifi şifresinin bilgisayarımda çıkmama nedeni nedir. Normalde şifrenin bu alanda görünmeme sebebinin bilgisayarınızdan bağlantının kurulmamasıyla alakalı olduğunu söyleyebiliriz.

Pc de wifi şifresi gözükmüyor

Wifi şifre bağlantısının görünmeme nedenlerinden biri modemdeki bağlantının gitmiş olmasıyla alakalıdır. Böyle durumlarda modemin üzerinde yer alan wifi ışığının yanıp yanmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Yanmıyorsa eğer modemin arka kısmında ya da yan tarafında bulunan wlan düğmesine 10-15 saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor. Sonra elinizi çektiğinizde ışıkların geldiğini göreceksiniz.

Işıklar geldikten sonra tekrarda bilgisayar bağlantı kuracak ve aynı yere gelerek şifrenizi görebileceksiniz. Yapılan ayarlarla birlikte bilgisayar wifiye bağlanmazsa şifreyi yine göremezsiniz. Bu durumda modemin marka ve modeline göre ara yüz bağlantıları yazarak içerisine giriş yapmanız gerekiyor

Ara yüze girdikten sonra kablosuz alanına girerek oradan şifre bağlantılarınızı bulup bağlantıyı kurabilirsiniz. Normal şartlarda bilgisayardan bu şifrenin görülmeme sebebi modemde olan bağlantının kesildiğinden kaynaklı. Kesildikten sonra gelmesi gerekirken gelmiyorsa modem kendini de sıfırlamış olabilir. O yüzden yeniden kurulum işlemlerini gözden geçirilmesi lazım.

Bilgisayarda wifi şifresi çıkmıyor gelmiyor diyen kullanıcılarımıza bunun nedenini detaylı şekilde anlatmış bulunuyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap