1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Bilgisayara format atmak zarar veriyor mu?

Bilgisayara format atmak zarar veriyor mu?

video-duzenleme-ve-video-editoru-111-min_w1145_h572_op
vanhaber.com.tr

Bilgisayara format atmak zarar veriyor mu?

Bilgisayara format atmak zarar veriyor mu? PC’ye formatın bir zararı olup olmadığına ilişkin detay bilgilerini yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızı ilk aldığımızda hızlı ve performansı hızlı bir şekilde çalışma göstermektedir. Zaman içerisinde bilgisayara yüklediğimiz uygulama ve programlar zaman içerisinde cihazın yavaşlamasına ve kasmasına sebebiyet verebilmektedir. Windows 10 kullanan kişilerin bilgisayarlarına gelen güncellemelerle birlikte iyileştirmelerde beraberinde gelmektedir. Fakat bilgisayarlarında yavaşlama sezen kullanıcılar artık sıfırlamayı kendileri yapabildikleri için sürekli olarak kendileri bu işlemi yapmaktadır. Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde aldığınız her hata sonrasında sıfırlama yapmanızı çokta tavsiye etmiyoruz. Yapacağınız her sıfırlama bilgisayarınızı hızlandırma aşamasına alabilirken aynı zamanda geri planda bazen zarar da verebilmektedir. Gelen hataların çözümlerine ilişkin tüm yöntemleri deneyip en son ihtimal bilgisayarınızın sıfırlamasını devreye koymanızda fayda bulunmaktadır. Bilgisayarı sürekli sıfırlamak bilgisayarınıza ne gibi zararlar verebilir. Buna dair tüm detayları makalemizin içerisinde bulabilirsiniz.

Bilgisayara format atmak zarar veriyor mu

Bilgisayarda format zararlı mı, pc ye format atmak zararı var mı, bilgisayar sıfırlama zararlı mı, bilgisayarı sürekli sıfırlamanın ne gibi zararı var, bilgisayar sürekli sıfırlanınca zarar görür mü, bilgisayarıma devamlı format atmanın bir zararı bulunuyor mu. Bilgisayarda halledilmeyen bir sorun ya da giderilmeyen bir arıza varsa bunun önüne geçebilmek için yapılması gereken işlem sıfırlamaktır. Ama bir arıza aldınız ve bu arıza sonrasında hemen sıfırlama yaptınız bunu yapmamanız daha sağlıklıdır.

Bilgisayara sıfırlama zararlı mı

Yani karşılaştığınız problemin internet ortamında muhakkak bir çözüm yöntemi bulunduğu için onun araştırmasını sağlayıp devreye koymanızda yarar bulunmaktadır. Siz tüm işlemleri yaptıktan sonra eğer giderilmeyen bir sorunla karşı karşıysanız bilgisayarınızı formatlamaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

  • Bilgisayarınıza her sıfırlama yaptığınızda harddisk’e bir çizik atıldığını bilmeniz gerekiyor.
  • Bu da demek oluyor ki sürekli devreye koyduğunuz sıfırlama bilgisayarınızın Sabit Disk’ine zarar verecek ve bilgisayarınızın performansını olumsuz etkileyecektir.
  • Fakat bu demek değildir ki bilgisayarınıza hiçbir şekilde format atmayın. Elbette ki bilgisayarın sıfırlama işlemlerini yapacaksınız. Ya da sıfırlamaya mecbur kaldığınız anlar olacaktır.
  • Bizim önerimiz ise her sıkıldığınızda format atmanın yararının olmayacağıdır.
  • Bilgisayara yılda bir ya da iki kez sıfırlama yapmanız da herhangi bir sorun olmayacağını iletebiliriz.

Bilgisayarını sürekli sıfırlayanlar için atılan formatın bilgisayara ne gibi zararlar vereceğine değindik. Haricinde hangi aralıklarla sıfırlama yapmanız gerektiğini de dile getirmiş bulunuyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap