1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. Bakanlığın kararı sonrası Van’da zabıta sokağa indi!
Trendlerdeki Yazı

Bakanlığın kararı sonrası Van’da zabıta sokağa indi!

bakanligin_karari_sonrasi_van_da_zabita_sokaga_indi_h253001_f242d
vanhaber.com.tr

Bakanlığın kararı sonrası Van’da zabıta sokağa indi!

Van Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kapatma kararı doğrultusunda iş yerlerini tek tek bilgilendiriyor.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha göndermiş, genelge ile bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulduğu açıklanmıştı.

VAN’DA ZABITA EKİPLERİ BİLGİLENDİRİYOR

Van Büyükşehir Beldiyesi’ne bağlı zabıta ekipleri de kapatma kararını kentteki iş yerlerini gezerek duyuruyor. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada kararla ilgili bilgilendirme yapılırken şu cümlelere yer verildi;

“İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın değerlendirmeleri sonucunda ‘Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Alanları’ bu gece 24 itibariyle faaliyetlerini durduracaktır. Zabıtamız kararı ilgililere sözlü duyuruyor. Kişisel ve toplum sağlığımız için lütfen kararlara uyalım.”

Koronavirüs

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınızKorkoro

Yorum Yap

Yorum Yap