1. Ana Sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Bakan Selçuk açıkladı! Paralar bugün hesapta
Trendlerdeki Yazı

Bakan Selçuk açıkladı! Paralar bugün hesapta

turk_lirasi_eriyor_dolar_6_euro_7_lirayi_gordu_h103776_d3041

Bakan Selçuk açıkladı! Paralar bugün hesapta

Bakan Selçuk açıklamalarda bulundu. Milyonlarca memur emeklisinin beklediği maaş farkları bugünden itibaren hesaplara yaptırılmaya başlanacak.

Memur emeklilerinin maaş farkına ilişkin açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Memur emeklilerinin maaş farklarını bugün itibariyle ödemeye başladık” dedi.

BAĞ-KUR EMEKLİLERİ 25-28 OCAK ARASINDA ALACAK

Bakan Selçuk, SSK emeklilerine aylıklarının 26 Ocak’a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise 25 ila 28 Ocak’ta ödeneceğini bildirdi.

Bakan Selçuk

500 MİLYONDAN FAZLA ÖDEME YAPILACAK

Bakan, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

 

BANKA VE PTT’DEN ALINACAK

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk Kimdir?

Eski Kültür ve Turizm bakanlarımızdan Atilla Koç’un kızı olan Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye Cumhuriyeti’nin 66’ıncı hükumetinde Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt Selçuk, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı oldu.

2007’den sonra bakan çıkarmayan Aydın, yaklaşık 11 yıl aradan sonra Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt’ün Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak atanması ile yeniden bakana kavuştu.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Son Dakika

Kaynak: Wanhaber

Yorum Yap

Yorum Yap