1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Backlink Nasıl Alınır?

Backlink Nasıl Alınır?

backlink-770x439
vanhaber.com.tr

Backlink Nasıl Alınır?

Backlink Nasıl Alınır? SEO çalışmalarında backlink son derece önemlidir. Backlink alımı sırasında doğal ve kaliteli backlinklere bakılması gerekir.

Arama motorları üzerinde internet adresinizin daha iyi bir konuma gelmesi adına kaliteli ve doğal backlink bağlantılarına ihtiyacınız vardır.

Bu yazımız içerisinde en iyi backlink nasıl alınır? Sorunun yanıtını arayacağız.

Misafir Yazarlık Üzerinden Backlink Alımı

Misafir yazarlık en çok duyulan kavramlardan bir tanesidir. Bu yöntem backlink alma yöntemleri arasında en etkili çalışmalardan bir tanesidir.

Misafir yazarlık uygulaması backlink kazanmanızı ve yüksek oranda trafik elde etmenize yardımcı olur.

Misafir yazarlık çalışmalarına insanlar ön yargı ile yaklaşmaktadır. Oluşturduğunuz içerikleri kendi blogunuz içerisinde yayınlamak günü kurtarmanıza yardımcı olabilir. Fakat SEO çalışmaları geleceğe yatırım olarak bilinir.

Backlink sadece bir bağlantı olarak yer almamaktadır. Backlink uygulamasının temel amaçları arasında internet adresinizi ve markanızı tanıtmaktır. Kendinizi bu platform üzerinden tanıtabilmenin en iyi yolları arasında ise bulunduğunuz sektör içerisinde bulunan güçlü bir platform kullanmaktır.

Sosyal Backlink Bağlantısı

Blog içerisinde yüksek kalitede içerikler paylaşımı yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz içerikleri doğru ve en etkili şekilde pazarlayamamanız durumunda kalite bir anlam ifade etmemektedir.

Bunun nedeni içeriklerinizin kalitesi belirli bir süreden sonra geniş kitlelere ulaştırmaya yetersiz kalacaktır. Bu durumlarda ise sosyal medya devreye girecektir.

Backlink Nasıl Alınır

Sosyal backlink bağlantıları sosyal medya platformların üzerinden kazanılan backlinkler, içeriklerinizi pazarlamanın en iyi yolları arasındadır.

Google+ son derece önemlidir. Çünkü Google+ ile dofollow backlink bağlantılarını alabilirsiniz. Aldığınız backlinkler son derecede kalitelidir. Eğer Google+ hesabınız bulunmuyorsa açmanızı öneriyoruz.

Maalesef ki kısa bir süre içerisinde Google+ kapatılma kararı aldı. Google’ın buna alternatif oluşturup oluşturmayacağını ise ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Forumlardan Backlink Bağlantısı Almak

Forumlar içerisinden backlink alımı, backlink alma yöntemleri arasında en eski uygulamalardan bir tanesidir. Bu yöntem eski olması ile beraber hala geçerliliği olan bir uygulamadır.

Forumlar içerisinde backlink almak kolay değildir. Bunun nedeni backlinkin kaliteli ve etkili olması son derece önemlidir.

Rakip Sitelerden Backlink Alma

Rakip siteler içerisinde backlinkleri alımı ise en çarpıcı yöntemlerden bir tanesidir.

Rakiplerin backlinklerini alabilmek için ilk olarak bu adreslerin sahip olduğu backlinkleri tespit etmeniz gerekmektedir.

Ahrefs gibi analiz araçlarını kullanarak backlinkleri alabilirsiniz. Arama sonuçları içerisinde sizden daha iyi sıralaması bulunan adreslerin backlink ağlarına baktığınız zaman kaliteli olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Bu alanda rakiplerinizin önüne geçebilmek için kaliteli backlinkler elde etmelisiniz. Kaliteli backlink sunan adresleri analiz inceleyerek en doğru backlinkleri bulmanız gerekir.

Site Adının Geçtiği Yerlerden Backlink Alma

İnternet adresiniz tanındıkça birçok alanda isminizden sıkça bahsedilebilir. Bununla beraber içerik içerisinde sizden bahsedilmesi backlinkle sonuçlanmamaktadır.

Böyle bir durum olduğu zaman ise site sahibiyle iletişim kurabilir ve sizden bahsedilen içerikte internet adresinizin bağlantı verilmesini talep edebilirsiniz.

Blogger İncelemeleri İçerisinde Yer Alın

Kaliteli backlink elde etmenin en temel yolları arasında iletişim yer almaktadır Türkiye’de farklı alanlar içerisinde en iyi blog listelerini görebilirsiniz.

Bloggerlar, bir çok alanda en iyi bloglar hakkında inceleme yazısı paylaşır. Sizde bu listelerde yer alarak sitenizin reklamını yapabilirsiniz.

Blog listeleri içerisinde yer almak için ilk olarak alanınızla ilgili inceleme yapan bloggerları tespit etmelisiniz. Bloggerlar içerisinden sizin alanınız ile ilgili en popüler olanı bularak onlarla iletişime geçebilirsiniz.

İletişime geçmeden önce içeriklerinizin kalitesini kontrol etmeniz gerekir.

Paylaşılabilir İçerik Kullanın

Alanınızla ilgili olarak internet adresiniz üzerinde kaliteli içerikler paylaşmak daha sonraki süreçlerde içeriklerinizin kaynak gösterilmesi anlamına gelecektir.

İçerikleriniz diğer adresler tarafından kaynak olarak gösterilmesi durumunda doğal ve kaliteli backlink elde edebilirsiniz. Bu yüzden oluşturduğunuz içerik özelliklerinin kaliteli ve özgün olması gerekmektedir.

Yapmış olduğunuz içerikleri pazarlamak için internet adresleri üzerinde mutlaka sosyal paylaşım butonlarına yer vermelisiniz.

Backlink alımı SEO için temel yapı taşlarından bir tanesidir. Günümüzde backlink çalışmaları arama sonuçlarında etkisini hala gösterebilmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap