1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Ankara Van Uçak Bileti

Ankara Van Uçak Bileti

5dbed00b7152d803c88d145a

Van, Türkiye’nin nadide şehirlerinden birisidir. Üstelik büyük şehir belediyesi olması münasebeti ile oldukça yoğun şekilde hava trafiğine sahiptir. Burada en çok yapılan seferler Ankara Van hattında gerçekleşmektedir.

Van Uçak Bileti Ucuz Uçak Bileti Almanın Kolay Yolu

Van’a Seyahat Edebileceğiniz Havayolları

Van Ferit Melen Havalimanı, Van Şehir merkezine 7 km mesafededir. Van Uçak Bileti satın alırken Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve Sun Express havayollarının direk ve aktarmalı seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca yurtdışına da hem yerel hem yabancı havayolları ile Van’ dan seyahat edebilirsiniz. 

Van Kalkış Varışlı Uçuş Noktaları

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Van’a karşılıklı olarak Türk Hava Yolları ile seyahat edebilirsiniz.  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan  Van’ a karşılıklı olarak  Pegasus ve Anadolu jet  ile seyahat edebilirsiniz. İzmir ve Antalya’dan Van’a karşılıklı olarak  Sun Express ile seyahat edebilirsiniz. Ankara’dan Van’a karşılıklı olarak Anadolu Jet ile seyahat edebilirsiniz. Adana’dan Van’a karşılıklı olarak Pegasus ile seyahat edebilirsiniz.

Van Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van, nüfus yoğunluğu itibariyle bölgenin en büyük şehridir. Van’ın tarihi M.Ö 7000 yıllara kadar dayanmaktadır. Urartu Medeniyetine başkentlik yapmış Van, birçok medeniyetin bayrağını taşımıştır. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van GölüVan ‘ın sınırlarına dayanmaktadır. Van’ın, gözleri mavi veya kehribar rengi olan Van Kedisi dünya çapında ünlüdür. Kaleler şehri olarak bilinen Van’da 5 adet kale bulunmaktadır.

Van Gezilecek Yerler

Van‘ da  gezilecek tarihi yerleri ve doğal güzellikleri sizin için derlerdik.

Akdamar Adası: Van Gölü üzerinde bulunan ikinci büyük ada olan Akdamar Adasın da Surp Haç Kilisesi bulunmaktadır. Kilisenin 915 – 912 yılları arasında Kudüs’ten İran’a kaçırıldığı rivayet edilen Hakiki Haç’ın bir parçasını barındırmak amacıyla kurulduğu düşünülmektedir.  Akdamar adasına Van Gölü’nde ki feribotlar ile gidebilirsiniz.

Van Kaleleri: Kaleler Şehri olarak bilinen Van’da 5 adet kale bulunmaktadır. Bu kaleler ; Van Kalesi, Hoşap Kalesi, Çavuştepe Kalesi ,Ayanıs Kalesi ve Toprak kale.

Van Gölü: Van Gölü, dünyanın en büyük sodalı gölüdür. Van Gölü üzerinde, Feribot ile seyahat edebilirsiniz. Van Gölü kıyısında kahvaltı yapabileceğiniz restoranlar bulunmaktadır.

Yedi Kilise: Van’ın Yukarı Bakraçlı köyünde bulunan yedi ayrı kiliseden oluşan kompleks, zamanla birbirine eklenmiştir. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bu yapıyı ziyaret etmenizi öneririz.

Van’da ayrıca Muradiye Şelalesi ile Ulu Cami’yi gezebilirsiniz. Van’ın yöresel lezzetlerinden Otlu Peynir ve Helise’yi tatmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap