1. Ana Sayfa
  2. BÖLGE
  3. Ali Babacan partisini ne zaman kuracak?
Trendlerdeki Yazı

Ali Babacan partisini ne zaman kuracak?

babacan_360x400

2020 senesinin ocak ayında yeni partisini kuracağı netleşen Ali Babacan, muhalif kimliği ile bilinen bir haber portalına birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Ak Parti kurucular kurulundan istifa ederek yeni parti kuracağını açıklayan Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, çalışmalarını yürüttüğü Ankara-Balgat’taki ofisinde T24’den Şirin Payzın’ın sorularını yanıtladı.

Bir buçuk saate yaklaşan söyleşide Babacan’ın Payzın’ın sorduğu sorulara verdiği yanıtlar şöyle;

Ali Babacan ve Yeni Partisi

Parti ne zaman kurulacak?

Çalışmalar beklediğimizden uzun sürdü,  2020’ye sarkacak ama bu haftalarla ifade edilecek bir sarkma değil. Partinin adını milletimiz koyacak.

Ali Babacan

Lider partisi mi olacak?

Ana akım parti olacağız. Kadro partisi olacağız. Türkiye’nin bir başka tek adam partisine ihtiyacı yok. Yüzde birlik bir kesimin bile haklarını koruyacağız. Türkiye’nin ihtiyacı katılımcı ve çoğulcu demokrasi…

 

Şehir Üniversitesi meselesi

Eğer siyasi hesaplaşmanız varsa siyaset zemininde yapılmalı. Binlerce öğrenciyi neden mağdur ediyorsunuz?

 

Erdoğan’ın Halkbank’ın dolandırıldığı sözlerine yanıt

Cumhurbaşkanımız beni çok iyi tanır. Kızgınlıkla söylenmiş belli… Aksi halde beni 6 ay önce birlikte çalışmaya neden davet etsin. Bana ileride daha ağır şeylerde söylenebilir biz her şeyi göze aldık. Kararımız tam. Bizi kimse bu yoldan çeviremez. Her şeyin hesabını vermeye hazırız. İftiralar olabilir çamur atanlar olabilir . Çamur atanların da eli pislenir o çamurdan da kolay kolay kurtulamazlar.

 

Neden siyasete döndü ve durumu nasıl görüyor?

Memlekete baktıkça içim kan ağlıyor. Bu ülkeye yazık, biz bunu hak etmiyoruz. Bu ülkede topyekun bir siyasi revizyon gerekiyor. ‘50+1 benim vatandaşım, sadece onları sahiplenirim’; böyle bir yönetim olamaz.

 

Demirtaş ve Kavala

Tutuksuz yargılanmalılar. Demirtaş’ın temsil ettiği siyasi çizginin önü ne kadar açık olursa, siyaset  içinde olursa  Türkiye için o kadar faydalıdır. Kavala herkesin tanıdığı bir isim, ne yaptığı belli. Ben şahsen tutuksuz yargılamadan yanayım.

 

Gezi hakkında ne düşünüyor

Samimi eleştirilere bile tahammül edememek çok yazık. Gezi davasında mağdur olarak yer almam benim ettiğim bir durum değil. Şahsi olarak Gezi ile alakalı hiçbir mağduriyetim yok.

 

Görüşlerinizi  bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip ettikten son haberlerimize kaçırmadan ulaşabilirsiniz.

Detaylar için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap