1. Ana Sayfa
  2. NEDİR
  3. Adobe Flash Player Ne İşe Yarar?

Adobe Flash Player Ne İşe Yarar?

kako-z18uWx0NlMnUixz5
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Adobe Flash Player Ne İşe Yarar?

Adobe Flash Player isimli program, bilgisayarlar için büyük önem arz etmektedir. Bu program ile Adobe Flash tarafından hazırlanan görsel içerikleri görüntülenmektedir. Bu tanım, adobe player nedir sorusuna cevap niteliğindedir. Internet üzerinden erişim sağlanan web siteleri, çeşitli görsel içeriklere sahiptir. Örneğin; müzik, video, oyun ve animasyon gibi içerikler, bu kapsama girmektedir.

Adobe Flash isimli program, İnternet üzerinde yer alan çeşitli içerikleri oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu tanım ise, adobe flash nedir sorusuna cevap vermektedir. Bu programla oluşturulan zengin içerikler, Adobe Player programı ile görüntülenebilmektedir. Bu sayede, bilgisayarlarda birçok işlem yapılmaktadır.

flash player

Adobe Flash Player’ın İndirme İşlemi

Adobe, bilgisayarlarda birçok faaliyetin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle Adobe Flash Player’in yokluğu, birçok uygulama ve oyunun çalışmamasına neden olmaktadır. Bilgisayar kullanıcıları ise, Google üzerinden adobe player indir şeklinde aramalar yapmaktadır.

Çeşitli web siteleri aracılığı ile indirilen Adobe Flash Player, orijinal deneme sürümüne de sahiptir. Ayrıca, Gezginler isimli web sitesi de birçok programın indirilmesini sağlamaktadır. Adobe Flash Player içinse, adobe player indir gezginler araması yapılmalıdır.

Adobe Flash Player uygulaması, zaman içerisinde çeşitli güncellemeler yaşamaktadır. Ancak, adobe player 2020 için Adobe tarafından açıklama yapılmıştır. Adobe, Flash Playerin uygulamasına 2020 yılında yeni bir özellik gelmeyeceğini belirtmiştir. Google Chrome tarafından da uygulamanın desteklenmeyeceği açıklanmıştır. Bunların yanı sıra; akıllı tahta adobe player konusu da geçmişteki kadar ilgi çekmemektedir.

 

Adobe Flash Player İçin Engelleme Sorunu

Adobe Player programı, kullanıcı hatası sonucu zaman zaman engellenebilmektedir. Bu durum gerçekleştiğinde adobe player engellendi gibi bir uyarıyla karşılaşılmaktadır. Adobe player chrome üzerinden kullanılıyor ise, hatayı çözmek için çeşitli adımlar izlenmelidir. İzlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Google Chrome tarayıcısı açılmalıdır.
  2. Tarayıcının üst kısmındaki ayarlar sekmesine tıklanmalıdır.
  3. Gelişmiş ayarlar sekmesi açılmalıdır.
  4. Gizlilik ayarları bölümünden Flash kısmına göz atılmalıdır.
  5. Flash kısmında bulunan engelleme seçeneğinin aktifliği kapatılmalıdır.

 

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Yorum Yap

Yorum Yap