1. Ana Sayfa
  2. SON DAKİKA
  3. Adınıza Kayıtlı Hat Sorgulama

Adınıza Kayıtlı Hat Sorgulama

2075812_620x410
vanhaber.com.tr

İçindekiler

Adınıza Kayıtlı Hat Sorgulama

Adınıza Kayıtlı Hat Sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet‘in hiç şüphesiz en popüler uygulamalarından biri olan Mobil Hat Sorgulama hizmeti, üzerinize kayıtlı olan telefon numaralarını gösteriyor. BTK ve e-Devlet işbirliği ile yapılan uygulamada TurkcellVodafone ve Türk Telekom üzerinden sorgulama yaparak kayıtlı hatları gösteriyor.

Bu sorgulama hizmeti sayesinde kullanıcılar kolaylıkla adına açılmış telefon numaralarını sorgulayıp, bu numaraları detayları ile görebiliyor. Eğer sizin kimlik bilgileriniz kullanılarak bir sim kart çıkarılmış olabilir, üstelik bu hat yasa dışı işlemlerde kullanılabilir.

Bu yasadışı işlemlerin önüne geçme adına belli aralıklarla üzerinize kayıtlı hatları sorgulamakta fayda var. Peki, bu numara sorgulama işlemi nasıl yapılır? Turkcell numara sorgulama, Türk Telekom ve Vodafone hatları listeleme işlemleri nereden yapılır? Adınıza kaç hat kayıtlı nasıl sorgulanır? Adıma kayıtlı numaralar ve bu numaraların hangi operatöre ait olduğunu gösteren e-Devlet uygulamasının detaylarını ele aldık.

Adınıza Kayıtlı Hat Sorgulama

Adıma kayıtlı numaralar nasıl sorgulanır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu verileri ele alınarak listelenen sonuçlar tamamen e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İşte adım adım sizin üzerinize olan hatları sorgulama yöntemleri.

  • E-Devlet sitesine giriniz. (turkiye.gov.tr)
  • Sisteme T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Arama kısmına “mobil hat sorgulama” yazıp aratıp ilgili sayfaya girin veya doğrudan şu adrese girin: turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama
  • Sayfaya girdiğinizde tüm operatörlere ait sizin adınıza kayıtlı telefon numaraları bu sayfada listelenecektir.
  • Hepsi bu kadar, sayfa görünümü aşağıdaki şekilde gözükecektir.

Adıma kayıtlı bilgim dışında hat var, ne yapmalıyım?

Eğer sorgulama yaptığınızda sizin bilginiz dâhilinde olmayan numaralar gözüküyorsa en kısa sürede bunlarla ilgili kapatma işlemi başlatmalısınız. Bunun için ilgili hat operatörü ile iletişime geçebilir, kapatma işlemleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz. Kayıtlı numaraları sorgulama sayfasında ayrıca şu uyarı da bulunuyor;

Bilginiz dışında açıldığını düşündüğünüz bir hat görüntülüyor iseniz ilgili hattın servis sağlayıcısı/işletmecisi ile iletişime geçebilir veya adli mercilere başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Facebook     Instagram     Twitter     Pinterest     Youtube

Diğer makaleleri okumak için lütfen buraya tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap