Bursa Escort
YENİ GELİŞME

Gün, müracaat yapmayanlara 2.101 TL cezası

 Tarih: 10-01-2018 07:17:07
Van Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün, ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için beyanname verme süresinin 28 Şubat 2018 de sona ereceğini belirtti.

Van Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün, ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için beyanname verme süresinin 28 Şubat 2018 de sona ereceğini belirterek, müracaat yapmayanların her bir ölçü aleti için 2.101 TL cezasıyla karşılaşabileceğini söyledi.

 

Van ilinde belediyelerle yapılan işbirliği sayesinde 5 ilçe belediyesinin Ölçüler ve ayar gurup merkezi kurduğunu ve bu işler için memur görevlendirdiğini, bu memurların eğitilip sınava tabi tutulduğunu ve başarılı olanların görevlendirildiğini belirtti. 

 

2018 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili İl Müdürlüğünde toplantı düzenlendi. Toplantıya Vedaş’ın elektrik, Vaski’nin su sayaçları ölçü ayar merkezi, belediyelerin Ölçü ayar gurup merkez müdür ve memurları, yetkilendirilmiş ölçü tartı aletleri tamir ve ayar sevis hizmeti veren özel işletmeler katıldı.

 

Ölçü ve tartı aletlerine yönelik kurumlar arası işbirliği, ortak piyasa gözetimi ve denetimi ile yapılacak çalışmalar, yeni gelişme ve değişiklikler hakkında bilgilendirme yapan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre ölçü ve ölçü aletlerinin belirli sürelerde periyodik muayeneye tabi tutulmasının zorunlu olduğunu belirtti. 

 

Damga süreleri dolmuş bulunan ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayenelerinin yaptırılması için beyanname verme süresinin 28 Şubat 2018 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona ereceğini anlatan Gün, “Periyodik müracaatı yapılmayan ve kullanılan her bir ölçü ve ölçü aleti için İkibinyüzbir (2.101) TL idari para cezası yasa gereği uygulanacaktır.

 

Kullanıcıların mağdur olmamaları için damga süresini doldurmuş (en son 2016 yılında muayenesi yapılmış ve damgalanmış) ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene müracaatlarını yapmaları gerekmektedir.

 

 

İl müdürlüğüne yapılacak müracaatlar, tartım kapasitesi 2 bin kilogramın üzerinde olan tartı aletleri, akaryakıt, LPG sayaçları, hassas kütle ölçüleri, 5 kilogramdan yukarı kütle ölçüleri, hububat muayene aletleri, demiryolu yük ve sarnıçlı vagonları ve naklimetreler.

 

Yetkili muayene servisine yapılacak müracaatlar ise otomatik tartı aletleri, tartım kapasitesi 2 bin kilograma kadar (2 bin kilogram dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III ve IV’üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, I ve II’nci sınıf otomatik olmayan tartı aletleri (kuyumcu ve eczacı hassas terazileri), Taksimetre ve takograf lar.

 

 

Belediyelere yapılacak müracaatlar ise şöyle, 5 kilograma kadar (5 kilogram dahil) hassas olmayan kütle ölçüleri, tartım kapasitesi 2 bin kilograma kadar (2 bin kilogram dahil) III ve IV’üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, yay ve elektronik tertibatı bulunmayan maksimum kapasitesi 2 bin kilograma kadar (2 bin kilogram dahil) mekanik tartı aletlerinden; masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar, ibreli teraziler, uzunluk ölçüleri (tek parçalı ağaç metreler), akıcı maddeler için hacim ölçüleri, kuru taneli maddeler için hacim ölçüleri şeklindedir” dedi.

  Kaynak: vanhaber.com.tr   Editör: vanhaber
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER VAN HABERLERİ HABERLERİ
  VAN HABERLERİ HABERLERİ
Bir şahsın üzerinden külçe altın çıktı Bir şahsın üzerinden külçe altın çıktı Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama, il merkezinde ve ilçelerinde haksız ..
Erciş’te Öğretmenevi Restoranı Hizmete Açıldı Erciş’te Öğretmenevi Restoranı Hizmete Açıldı Sahilkent Mahallesinde bulunan öğretmenevi restoranı açılışında bir konuşma yapa..
SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi değişti SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi değişti Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekiml..
Çiçekli’den iki halk plajı müjdesi Çiçekli’den iki halk plajı müjdesi Van’ın ilk ve tek halk plajını hizmete sokarak kamuoyunun takdirini toplayan E..
  GÜNDEM HABERLERİ
Zeytin Dalı Harekatı’nda son durum... Zeytin Dalı Harekatı’nda son durum... Operasyon Cinderes bölgesinde Türkiye’den yapılan top atışlarıyla yoğun şekilde ..
Yıldırım'dan ABD'ye... Yıldırım'dan ABD'ye... Yıldırım'dan ABD'ye: Vazgeçin yoksa sonuçlarına da katlanırsınız
Arınç’ın damadına şok suçlama Arınç’ın damadına şok suçlama Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya ses ve görüntüsü değiştiril..
Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu Şehitlerimizin kimlikleri belli oldu Şehit olan Kahraman askerlerimizin memleketleri ve kimlikleri belli oldu.
  SİYASET HABERLERİ
Tekrar atandı Tekrar atandı Geçen 10 Kasım’da, Cumhurbaşkanı tarafından AK Parti Aydın İl Başkanı olarak ata..
 Artık o seçim yapılmayacak Artık o seçim yapılmayacak Seçimlerde belirlenen üç şartı taşımadığı ortaya çıkan muhtarlar için yapılan ar..
Erdoğan ‘Artık güvenmiyorum’ dedi… Erdoğan ‘Artık güvenmiyorum’ dedi… son MYK toplantısında, güncel konularla yapılan araştırmalarla, hükümetin aldığı..
AK Parti'den CHP kararı AK Parti'den CHP kararı AK Parti CHP Kurultayı'na Temsilci göndermeme kararı aldı. CHP'nin 36. Olağan Ku..
  EKONOMİ HABERLERİ
Tarımda 6 dev adım... Tarımda 6 dev adım... Hükümet, Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için arka ark..
OHAL ekonomiyi olumsuz etkilemedi OHAL ekonomiyi olumsuz etkilemedi 2017 yılı temmuzda ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) muhalefetin ve bazı işadaml..
Van’da iş yeri açılışı Van’da iş yeri açılışı Milli Egemenlik Caddesi üzerinde kurulan giyim mağazasının açılışına Van Terzi..
Yaşlıya ayda 797 lira.. Yaşlıya ayda 797 lira.. Prim, yıl ve yaş şartlarını tamamlayanlar, emekli maşına kavuşuyor. Ancak emekli..
  EĞİTİM HABERLERİ
Eğitimde en önemli faktörü Eğitimde en önemli faktörü İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan il Zumre Kurul toplantısı İ..
Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceylani’den okul ziyaretleri Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceylani’den okul ziyaretleri Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani Kalecik Mahallesinde bulunan Kal..
Çaldıran'da eğitime büyük destek Çaldıran'da eğitime büyük destek 200 bin lira değerinde lise son sınıfı ile üniversiteye hazırlanan öğrencilere, ..
Her sınıfta ‘Diyanet temsilcisi’ bulunacak.. Her sınıfta ‘Diyanet temsilcisi’ bulunacak.. Diyanet İşleri Başkanlığı, hazırladığı “Gençlik Çalışmaları Yönergesi” ile okull..
  MAGAZİN HABERLERİ
O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu? En fazla oyu alan Lütfiye Özipek, 2018 O Ses Türkiye birincisi oldu.
Gündeş'den flaş yalı kararı! Gündeş'den flaş yalı kararı! Eşi Reza Zarrab'ın ABD’deki yargılanma süreci başlayan şarkıcı Ebru ..
Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü Beşiktaş'ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldü..
  SPOR HABERLERİ
Siirt Kadınlar Futbol Takımı play-off'a çıktı Siirt Kadınlar Futbol Takımı play-off'a çıktı Türkiye Kadınlar Futbol 3. Ligi 8. Grupta mücadele eden Siirt Hasbeyspor, Van Y..
Vanlı boksörler madalyayla döndüler Vanlı boksörler madalyayla döndüler Türkiye Boks Federasyonu 2018 faaliyet programında yer alan ve Niğde 5 Şubat Spo..
Vanspor, 90'da mağlup: 1-0 Vanspor, 90'da mağlup: 1-0 Alınan bu sonuçla Darıca liderliğini sürdürürken, B.B.Vanspor ise grupta dokuzun..
Erciş Gençlik Belediye Spor, 1960 Silopisporu mağlup etti Erciş Gençlik Belediye Spor, 1960 Silopisporu mağlup etti Spor Toto BAL ligi 1. Grupta mücadele veren Van’ın Erciş Gençlik Belediye Spor F..
  TEKNOLOJİ HABERLERİ
Gelecek Uzayda semineri Gelecek Uzayda semineri “Mikrodan Makroya İçinde Yaşadığımız Evren” isimli projenin “Gelecek Uzayda’ ad..
Van’da çağrı merkezi kuruldu Van’da çağrı merkezi kuruldu CMC Türkiye Van’da kurduğu çağrı merkezi ile ilgili bir basın toplantısı düzen..
Google sizi takip ediyor!.. Google sizi takip ediyor!.. Google'a otomatik olarak gönderildiği ortaya çıktı. Durumu kabul eden şirket, uy..
Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi Türk hackerlar İsrail'e haddini bildirdi İsrailli haber ajansı 'Times of Israel'in web sitesine siber saldırı düzenledi...
  BÖLGE HABERLERİ
Görücüye gittiği evde katliam yaptı... Görücüye gittiği evde katliam yaptı... 26 yaşındaki Ali Saral, ailesiyle birlikte kız istemeye gittikleri evi çıkan tar..
Botanikçi Mehmet Fırat yeni bir bitki türü keşfedildi Botanikçi Mehmet Fırat yeni bir bitki türü keşfedildi Ünlü botanikçi Araştırma Görevlisi Mehmet Fırat, Siirt’in Pervari ilçesinde bu..
Bölgenin Dış Ticaret İstatistiklerini Açıklandı Bölgenin Dış Ticaret İstatistiklerini Açıklandı Aralık 2017 Dış Ticaret İstatistiklerini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜ..
İşte Türkiye'nin olay olmayan tek şehri İşte Türkiye'nin olay olmayan tek şehri 2017 yılında Bireysel silahlanma ile ilgili tüm Türkiye'de çeşitli olaylar yaşan..
  KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
Halk Oyunları Ekibinden Yalçın’a Ziyaret Halk Oyunları Ekibinden Yalçın’a Ziyaret Vali Ali Cevdet Bey Ortaokulu halk oyunları ekibi Van Büyükşehir Belediyesi Gen..
Gevaş fotoğraf sergisi Gevaş fotoğraf sergisi Van'ın Gevaş Belediye Başkanlığı, 2016-2017 tarihlerinde ''Doğa,Kültür ve Yaşam'..
Van'da şiirli keledoş... Van'da şiirli keledoş... Van Şair ve Yazarlar Birliği ( VAYAB) ile Van Mavi FULARLILAR Derneği ortak pr..
Diyanetten müftülere 'nikah' genelgesi Diyanetten müftülere 'nikah' genelgesi Diyanet İşleri Başkanlığı, müftülerin nikah kıyma yetkisi, görev ve sorumlukları..
vanhaber.com.tr'yi nasıl buldunuz?
 • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
 • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
resmi ilanlar
Yukarı